سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان

یادداشت تحلیلی و خاطره، پوستر، مصاحبه، کلیپ صوتی، فیلم سینمایی و مستند ، بازی و....

سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان

یادداشت تحلیلی و خاطره، پوستر، مصاحبه، کلیپ صوتی، فیلم سینمایی و مستند ، بازی و....

فقرنمایی نکنیم...

چهارشنبه, ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۵۱ ب.ظ

بسم الله الرحمان الرحیم
✅شکی نیست که فقر نمایی  و ژنده پوشی و عدم نمایش ظاهر زیبا از خود  عدم رعایت حقوق دیداری دیگران در دیدن نماهای زیبا از برادران و هم کیشان خود است. در همه ی کشورها به دلایل متعدد عده ای دچار مشکلات اقتصادی می شوند و توان مالی خود را موقتا از دست می دهند اما نشان دادن این ناتوانی اقتصادی با فقرنمایی و نشان دادن چهره‌ی نازیبا از خود در ملاء عام، رعایت نکردن حقوق دیداری دیگران است.
✅رسانه ها از افرادی که توان اقتصادی خود را از دست داده اند برای اهداف خود معمولا استفاده های نامناسبی می کنند. مثلا تصاویر این افراد را در کشورهایی که می خواهند از آنها چهره ای زیبا به نمایش بگذارند سانسور کرده و برعکس در کشورهایی که می‌خواهند آنها را زشت نمایی کنند، به صورت گسترده منتشر می‌کنند. به عنوان مثال کشورهایی مانند آفریقا و هند همواره مورد زشت نمایی و فقیر نمایی در رسانه ها بوده‌اند در حالی که در این کشورها هم صحنه های زیبای بسیاری وجود دارد که قابل دیدن است و بعضا در برخی مستندهای خاص دیده می شود.
✅اگر مردم کشوری به این حد از درک و شعور برسند که نشان دادن ظاهر نازیبا از خود نه تنها کمکی به رفع فقرشان نمی کند بلکه آبروی کشورشان را با تهدید مواجه می کند و  همسایگان و همشهریانشان را با این زشت نمایی آزار داده و از حقوق دیداری خود محروم می کنند؛ این کشور رشد فرهنگی خوبی در زمینه رفع فقر خواهد داشت.
✅در کشورهای اروپایی افراد نیازمند معمولا با یک صحنه جذاب و یک مهارت اعجاب آور در کنار خیابان توجه ها را جلب کرده و بعد مردم را با صندوق اعانه و امثال آن متوجه نیازمندی خود می کنند بدون این که ظاهر شهر را نازیبا کنند و یا به حقوق دیداری عزیزان همشهری و گردشگر تجاوزی کرده باشند.
✅متاسفانه برخی برادران و خواهران عزیز توجهی به زشت نمایی چهره کشور و پراکنده شدنِ نا امیدی در اثر انتشار این تصاویر، ندارند و آنها را که دستهای ناپاک دشمن در فضای مجازی وارد می کند به سرعت بازنشر می دهند.
✅ان شاء الله به عنایت حضرت حجت همه مراقب باشیم غیر از تصاویر زیبا را منتشر نکنیم و به جای انتشار آن صحنه‌ها، تصاویر انفاق و دستگیری از فقرایی که ظاهرِ زیبای خود را حفظ کرده‌اند را منتشر کنیم.
✅در روایات آمده است که کمک به فقیر باید به قدری پنهانی باشد که آبروی فقیر حفظ شده و وجودش در جامعه مخفی بماند؛ آن وقت برخی از ما بی پروا اینگونه تصاویر و آمارها را به شکل گسترده منتشر می کنیم. به امید ریشه کنی فقر و فقرنمایی از جامعه.


منتشر شده در کانال طلبگی تا اجتهاد
@talabegitaejtehad

اینهم مطلب قشنگی بود روی اینترنت:

:
فقر چیست ؟

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
دوتا ﺍﻟﻨﮕﻮ ﺗﻮﯼ ﺩﺳﺘﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﻭ دوتا ﺩﻧﺪﻭﻥ ﺧﺮﺍﺏ ﺗﻮﯼ ﺩﻫﻨﺖ.

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﻣﺎﺟﺮﺍﯼ ﻋﺮﻭﺱ فلان ﺧﺎﻧﻮﻡ ﻭ ﺯﻥ ﺻﯿﻐﻪ ﺍﯼ ﭘﺴﺮ ﻭﺳﻄﯿﺶ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺣﻔﻆ ﺑﺎﺷﯽ ﺍﻣﺎ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﮐﺸﻮﺭ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﻭ ﻧﺪﻭﻧﯽ.

ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﺗﻮﯼ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﺁﺷﻐﺎﻝ ﺑﺮﯾﺰﯼ ﻭ ﺍﺯ ﺗﻤﯿﺰﯼ ﺧﯿﺎﺑﻮﻧﻬﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﻨﯽ.

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﻣﺎﺷﯿﻦ ﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺗﻮﻣﺎﻧﯽ ﺳﻮﺍﺭ ﺑﺸﯽ ﻭ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺭﻭ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻧﮑﻨﯽ.

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﻭﺭﺯﺵ ﻧﮑﻨﯽ ﻭ ﺑﻪ ﺟﺎﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺍﻧﺪﺍﻡ ﺍﺯ  ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﮐﻤﮏ
ﺑﮕﯿﺮﯼ.

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﺩﺭ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﻓﺮﺍﻏﺘﺖ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺳﻮﺯﺍﻧﺪﻥ ﭼﺮﺑﯽ ﻫﺎﯼ ﺑﺪﻧﺖ ﺑﻨﺰﯾﻦ ﺑﺴﻮﺯﺍﻧﯽ.

 ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﺕ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮ ﺍﺯ ﯾﺨﭽﺎﻟﺖ ﺑﺎﺷﻪ.

ﻓﻘﺮ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ :
ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﯾﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﮐﻤﮑﻪ، ﻣﻮﺑﺎﯾﻠﺖ ﺭﻭ ﺩﺭﺑﯿﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﺯﺵ ﻓﯿﻠﻢ ﻭ ﻋﮑﺲ ﺑﮕﯿﺮﯼ.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی