سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان

یادداشت تحلیلی و خاطره، پوستر، مصاحبه، کلیپ صوتی، فیلم سینمایی و مستند ، بازی و....

سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان

یادداشت تحلیلی و خاطره، پوستر، مصاحبه، کلیپ صوتی، فیلم سینمایی و مستند ، بازی و....

متاسفانه راهنمایی و رانندگی به جای آموزش حکمت های وضع قوانین راهنمایی و رانندگی فقط می خواهد با بالابردن جریمه و خلع گواهینامه ملت را راننده های قانونمند نماید، غافل از آنکه ادع الی سبیل ربک بالحکمه و بعد از آن بالموعظه الحسنه یعنی اولین وظیفه دعوت کننده به صلاح آموختن حکمت ها به مردم است و بعد هم در قالب موعظه یادآوری حکمت ها و راه های صلاح است. اما متاسفانه  راهنمایی و رانندگی هنوز به این آیه روی خوش نشان نداده است و حدس حقیر آن است که در کشورهای خارجی  بر مبنای این آیه عمل می کنند و اول حکمت ها را می آموزند.

اما برسیم به حکمت ممنوع بودن سبقت از راست و محدود بودن سبقت، به سمت چپ خودرویی که می خواهید از آن سبقت بگیرید. علت آن است که هر ماشین و هر راننده دو سیستم هستند که هر دو هر لحظه امکان از دست دادن کارایی دارند. یعنی هم ممکن است هر لحظه ماشین دچار نقص فنی شود و هم ممکن است هر لحظه راننده یا یکی از سرنشین ها خدای ناکرده دچار سکته یا تشنج و یا هر مشکلی که مخل انجام رانندگی است شود. در این حالت برای زدن کمترین آسیب به خودروهای دیگر بهترین راه در نظر گرفتن یک راه فرار مطمئن از خط حرکت ماشین هاست. راهنمایی و رانندگی با ممنوع کردن سبقت از راست، سمت راست ماشین ها را همیشه برای همچنین مواقعی که در امر رانندگی مشکلی ایجاد می شود در نظر گرفته است. یعنی چون سبقت گرفتن از راست ممنوع است در نتیجه هر راننده ای همواره یک راه خروج اضطراری از جریان حرکت خودرو ها دارد و می تواند با خیال راحت به محض پیش آمدن این نوع مشکلات اجتناب ناپذیر، از آن استفاده کند. این یک حق است برای هر راننده، که در صورت پیدا کردن مشکل راه خروج اضطراری داشته باشد و در نتیجه یک تکلیف است بر سایرراننده ها که از سمت راست او، که راه خروج اضطراری اوست سبقت نگیرند تا این خروجی اضطراری او را سد نکنند.

تایلوی سبقت ممنوع

تایلوی سبقت ممنوع

متاسفانه در ایران عزیز این قضیه رعایت نمی شود و اخیرا خب رهبری هم اشاره کردند در بحث سبک زندگی شان که ما در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مشکل داریم.

البته بگذریم از این که چرا غربی ها پیش فرض سبقت را سمت چپ در نظر گرفته اند و خروج اضطراری را سمت راست که خود بار معنایی و تربیتی دارد و ما در اسلام سمت راست و اصحاب یمین را به عنوان راه صحیح می شناسیم و سمت چپ را به عنوان اهل شمال و شقاوت .

ان شاء الله دعا کنید این قضیه اصلاح شود در جامعه.

برای سلامتی و ظهور آقا امام زمان ارواحنا لتراب مقدمه الفدا و پایداری امام خامنه ای صلوات ختم کنید.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی